Revlon Girl

Titul v originále:

Autor: Neil Docking
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: ženy 5

Neil Anthony Docking (Velká Británie)

THE REVLON GIRL (REVLON LADY)

5 ž

Roku 1966 se v hornickém městečku Aberfan ve Walesu sesunula půda a během pár minut zabila na 144 lidí, mezi nimiž bylo celkem 116 dětí ze školy, která ležela přímo v trase sesuvu. Hra pojednává o čtyřech matkách, které se scházejí, aby si mohly společně popovídat a poplakat. Do města ale přijíždí prodejkyně make-upu značky Revlon, kterou truchlící matky přesvědčí, aby se vydávala za členku červeného kříže. Truchlení je totiž podrobeno jasným společenským normám a make-up prezentace do něj nepatří. Autorovi se na velmi tragickém námětu daří vybudovat komedii čerpající zejména ze společenských klišé, která se však neprotiví dobrému vkusu a taktu. Zároveň se autorovi daří vystavět zajímavé paralely, kdy make-up slouží jako základní metafora.

Hra založená na skutečné historické události měla premiéru 19. září 2017 v Park Theatre v Londýně a byla nominována na cenu Laurence Oliviera 2018.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz