Rita,Sue and Bob Too

Titul v originále: Rita,Sue and Bob Too

Autor: Andrea Dunbar
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 4

Andrea Dunbar(ová) (Velká Británie)

RITA, SUE AND BOB TOO (RITA, SUE A TAKY BOB)

2 m, 4 ž

Rita a Sue, dívky z dělnických rodin, bydlí v obecních bytech na chátrajícím sídlišti v severoanglickém Bradfordu. Mají před maturitou a jejich dosavadní život i podmínky, ve kterých žijí, jim přinesly jen rozčarování. Ve volném čase si přivydělávají hlídáním dětí Boba a Michelle, relativně movitého páru, který bydlí ve velkém dvojdomku v lepší čtvrti města.

Za Michellinými zády se Bob začne scházet s oběma dívkami, které s ním na střídačku spí v jeho autě na vyjížďkách do bradfordských vřesovišť. Když to Michelle nakonec zjistí, Boba opustí – předtím si to však vyřídí s Ritou a Sue před jejich domy a zraky jejich rodin a sousedů. Když začne Bob později dávat přednost Ritě, přátelství obou dívek se rozpadá. Rita se nastěhuje k Bobovi, zatímco Sue začne chodit s Aslamem, pakistánským mladíkem z místní taxikářské firmy, ve které Sue pracuje. Nakonec se s ním ale rozejde, když začne být příliš majetnický a bít ji. Rita a Sue se smíří, Sue se nastěhuje k Ritě a Bobovi a trojice začne žít ve společné domácnosti.

Částečně autobiografickou hru, kterou si původně objednal a její světovou premiéru v Royal Court Theatre režíroval v roce 1982 Max Stafford Clark, napsala Andrea Dunbarová ve svých 18 letech. Stala se jedním z titulů, kterým se podařilo zachytit nálady počátků thatcherovské éry.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz