Robert Redfords Hände selig

Titul v originále: Robert Redfords Hände selig

Žánr: tragikomedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 2

Rebekka Kricheldorf(ová) (Německo)

ROBERT REDFORDS HÄNDE SELIG (BLAHOSLAVENÉ RUCE ROBERTA REDFORDA)

2 m, 2 ž

hořká komedie

Namibie, safari kemp, velký stan a před ním sedí německý pár důchodců. Před dvěma lety se odstěhovali z Německa a nastěhovali se do domu v pobřežním městečku Swakopmund, kde žijí původem němečtí Namibijci a Búrové. On chce zpátky, má plné zuby cestovatelů a věčného prachu, ona má strach, protože jejich dům v noci někdo vykradl. V noci ji pronásledují noční můry, že ji černé hordy připraví o blahobyt, přes den je nadšená z Roberta Redforda alias lovce divoké zvěře Denise Finche Hattona jakožto archetypu nesmrtelného bílého dobrého muže. Alice proto všemožně odkládá svůj odjezd a manželství se začne otřásat v základech. Navíc se objeví jejich protiklad: mladý, čerstvě zamilovaný pár z Německa, který chce pracovat na projektu boje proti AIDS. Začíná soutěž v předvádění se jednoho před druhým…

Hra si bere na mušku nejen Němce a jejich hledání životní náplně v cizině, jejich touhu činit dobro, ale i jejich ignoranci a marné pokusy začlenit se a vyhranit v cizí zemi, která ještě nese zřetelné stopy koloniální říše císaře Viléma.

Hra vznikla na zakázku divadla Staatstheater Kassel, kde byla uvedena v říjnu 2010.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz