Rodinné bruslení

Titul v originále: Hockey Mom, Hockey Dad

Žánr: komedie, tragikomedie
Překladatel: Martin Fahrner
Jazyk: čeština
Postavy: muži 1 ženy 1

RODINNÉ BRUSLENÍ (Hockey Mom, Hockey Dad)

romantická i hořká komedie

Dvouaktová hra o vývoji vztahu mezi dvěma svobodnými rodiči. Celá hra se odehrává na zimním stadionu, kde synové Donny a Teddyho hrají hokej. Sledujeme kompletní vývoj vztahu ústřední dvojice od seznámení přes chvíle zamilovanosti až do rozpadu vztahu.

Donna je svobodnou matkou osmiletého nového hráče hokeje Matthewa, kterou v minulosti její muž bil. Teddy je svobodným otcem již zkušenějšího, ba stejně starého hráče Troye. Zatímco Teddy je velmi otevřený, zanícený fanoušek a velmi usiluje o vytvoření vztahu mezi ním a Donnou, Donna je uzavřená povaha, zrovna se přistěhovala do města jen se svým synem a snaží se udržet si Teddyho dál od sebe i svého syna. Teddyho neoblomnost a vytrvalost ji však přemůže, podvolí se mu a vyjeví mu mnoho ze své minulosti. Donnina nedůvěra k lidem i Teddyho nezkrotný charakter však nakonec zhatí jakýkoliv intimní vztah, který kdy mezi nimi vznikl.

Premiéra se uskutečnila v produkci společnosti Two Planks Theatre Company v roce 1999 a od té doby se hra objevila v mnoha kanadských divadlech. V roce 2003 se umístila v prestižním žebříčku Deseti nejlepších her roku podle listu Toronto Star. Americká premíéra hry se konala v roce 2010 v Actors Theatre of Minnesota a v divadle Stoneham ve státě Massachusetts. V březnu 2024 byla uvedena v další hokejové zemi - ve Švédsku (v divadle Riksteatern ve Stockholmu).

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz