Rodinný podnik

Titul v originále: Small Family Business

Žánr: komedie
Překladatel: Zuzana Josková
Jazyk: čeština
Postavy: muži 7 ženy 6

Alan Ayckbourn (Velká Británie)

RODINNÝ PODNIK (SMALL FAMILY BUSINESS)

přeložila Zuzana Josková

7 m, 6 ž

komedie o korupci

Děj se odehrává v průběhu jednoho podzimního týdne v obývacím pokoji, kuchyni, koupelně, ložnici, hale a na chodbě domů patřících různým členům rodiny. Podnikatel Jack McCracken se drží pevných zásad v korumpovaném systému a světě. Jenže ne nadlouho. Jakmile se díky své ženě dostane do područí tchánova byznysu, jenž je pronásledován soukromým detektivem ohledně jistých kompromitujících materiálů, znamená to pro Jacka dilema – spravedlnost, nebo široká rodina, která drží pohromadě za všech okolností? Jackova integrita se postupně vytrácí, ve své širší rodině nachází zloděje a cizoložníky, pro něž je privátní byznys vším. Bující sobecké zájmy přerůstají všem přes hlavu a směřují v komickou hysterii a děsivé vyvrcholení…

Kromě postav široké rodiny a detektiva je zde komická příležitost pro postavy pěti italských podnikatelů stejného příjmení, které mají být hrány pouze jedním hercem.

Dynamická ostrá komedie byla s velkým úspěchem uvedena v londýnském Národním divadle v roce 1987. Českou premiéru měla ve Východočeském divadle Pardubice v prosinci 2015.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz