Rondo Mortale

Titul v originále:

Autor: Herbert Rosendorfer
Žánr: tragikomedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2

Herbert Rosendorfer (Německo)

RONDO MORTALE (SMRTÍCÍ KRUH)

2 m

hra o osmi obrazech

Manekýn Gustav a detektiv Hans Spitzkopf mají jedno společné: jdou jim špatně kšefty. Manekýn měl náhodou na prestižní fotografii beďar, je švorc a už není v módě. Detektiv se obává, že přijde o svůj první kšeft, totiž sledovat nevěrnou manželku multimilionáře. Na ni nastrčí jakožto milence právě Gustava. Manželka se chce rozvést, honorář Hansovi je zvýšen… Klient požaduje intimnější důkazy, Gustav tajně pořizuje fotky a zvukové záznamy. Nicméně přichází dilema: zákazník zvýší detektivovi honorář, pokud milence definitivně odstraní. Gustav si zatím užívá luxusu a detektivovi mnoho času nezbývá, neboť žena klienta si našla jiného milence. Hrozí, že přijde na scénu jiný detektiv. Na scénu tedy nastupuje uspávací prostředek. Opravdu je Hans ochoten udělat pro peníze všechno? Koho nakonec opravdu zastřelí? A nemají spolu něco překvapivě za lubem jenom on a žena klienta?

Eroticky napínavá a dynamická tragikomedie o žárlivosti, hrabivosti a ješitnosti byla uvedena v září 1996 v divadle Tortturmtheater Sommerhausen.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz