Rozárčina postýlka

Titul v originále: Rozárčina postýlka

Žánr: hra pro děti
Jazyk: čeština
Postavy: muži 2 ženy 2

Tereza Ludvíková

ROZÁRČINA POSTÝLKA

2 m, 2 ž

pohádka pro děti

Veselá pohádka plná překvapení i písniček pojednává o nepořádné holčičce Rozárce, která nepotřebné věci odhazuje pod postýlku. Jednoho dne jí ale pod postýlku spadne její nejmilejší hračka – ušatý plyšák Myšáček. Rozárka se ho vypraví zachránit do tajemného světa pod postýlku a potkává v tomto temném a podivném světě své odpadky.

Nejdříve se setkává s osamělou levou ponožkou, která pod postýlku zapadla a teď marně touží po své pravé družce. Poté se seznamuje se šprýmařem Ohryzkem, který se snaží udržet si dobrou náladu, ačkoli již není velkým červeným jablkem na nejvyšších větvích jabloně. Nakonec ji přepadnou dva zlomyslné chuchvalce prachu. Ti ji svážou chuchvalným provazem, aby jim neutekla a aby jim sloužila tím, že bude dělat ještě větší nepořádek. K zajaté Rozárce se však přikutálí také chuchvalnými provazy omotaný Myšáček. Přivázaná Rozárka jej z nich vysvobodí a on na oplátku přehryže provaz. Na útěku před chuchvalci nastává rozhodující souboj. Rozárce se podaří chuchvalce přemoci díky brčku od limonády, které se povalovalo pod postýlkou a kterým oba nepřátele odfoukne. Šťastnému konci pak už nic nebrání a Rozárka se polepší s úklidem.

Rozárčina postýlka je pohádka, kterou mohou hrát tři herci. Je složena především z dialogů. Obsahuje tři písničky. Je rámována rozhovorem dvou vypravěčů.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz