Rozlišení

Titul v originále: Diversifications

Autor: Natalie Ekberg
Žánr: hra, tragikomedie
Překladatel: Eva Daníčková
Jazyk: čeština
Postavy: muži 3 ženy 3

ROZLIŠENÍ (Diversifikations)

Kdy je ten správný čas na to začít žít podle svých představ?

Hra o třech ženách, které se setkávají při čekání na výsledky svých genetických testů. Lékař má zpoždění, čas běží, nervozita stoupá a ony si začnou povídat o osobních věcech, snech a touhách. Brzy zjistí, že každá z nich má něco, co ostatní postrádají:  úspěšnou kariéru, děti, svobodu... Tři ženy tří generací ale mají společnou touhu a tou je změna. Na konci setkání se rozhodnou na výsledky nečekat a s pocitem hráček genetické rulety začínají žít nový život podle nových pravidel a hlavně podle vlastních představ.

Zároveň hra o třech opuštěných mužích, kteří se setkají a snaží se společně porozumět logice stojící za spontánním, byť fatálním rozhodnutím svých partnerek.

Hra je citlivým pohledem na partnerství, ztrátu a odpuštění ve vztazích. Děj, který nemá nouzi o veselé a vtipné momenty, přebíhá časové roviny, prolíná životy jednotlivých párů a mužské versus ženské pohledy na manželství, rodičovství a lásku. Všechny postavy jsou uvěřitelné a detailně propracované, hra tak poskytuje skvělý prostor svým mužským i ženským protagonistům.

Hra měla premiéru v londýnském divadle Old Lion Theatre v červnu 2022.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz