Rubínová svatba

Titul v originále: Rubinowe gody

Autor: Krzysztof Kedziora
Žánr: komedie
Překladatel: Jiří Vobecký
Jazyk: čeština
Postavy: muži 3 ženy 1

Krzysztof Kȩdzora (Polsko)

RUBÍNOVÁ SVATBA (RUBINOWE GODY)

přeložil Jiří Vobecký
3 m, 1 ž

politická komedie

Postarší manželský pár dostane k výročí svatby od své dcery dárek: prodloužený víkend v luxusním hotelu. Již od prvních okamžiků však mají potíže - nedokáží se dostat do svého pokoje, marně hledají klíče a zámek, až teprve trpělivý recepční jim předvede, že dveře se otevírají plastickou kartou, kterou se také rozsvěcuje. Namísto nabídnuté luxusní večeře manželé raději pojídají donesené jídlo a teprve po ujištění, že wellness služby jsou v ceně, se nechávají přemluvit k návštěvě hotelového bazénu. Manželé netuší, že nejsou v pokoji sami. Pod postelí se schovává téměř úplně nahý muž, který trávil ve stejném pokoji předchozí noc se svou milenkou, a málem jej s ní přistihl její manžel. Milenka jeho oblečení uschovala do odpadkového koše, a když s manželem pokoj opustila, uklízečka koš s oblečením odnesla… Z téměř nahého muže se vyklube poslanec vládní strany, který má být druhého dne jmenován ministrem, pokud ovšem najde způsob, jak se z pokoje do vzdáleného hlavního města vůbec dostat.

V okamžiku, kdy se manželský pár vrátí z procedur, je muž po delší chvíli nucen svůj úkryt pod postelí opustit a ke všemu se přiznat. Postarším manželům se však vůbec nechce nezvanému hostu pomáhat, zvláště když přichází recepční s občerstvením a skoro nahý muž jej přesvědčuje, že byl manželským párem pozván ke společnému intimnímu večeru. Teprve když manželům slíbí dobře placená místa pro jejich děti na svém ministerstvu, manželé mu půjčí boty a oblečení a pomohou mu dostat se z hotelu, a pak v něm v poklidu stráví zbytek víkendu.

Budoucí ministr ovšem netuší, že ochotný recepční, který celou trojici vzorně obsluhoval, pracuje pro konkurenční politickou stranu a budoucího ministra tajně fotografoval nejenom s postarším manželským párem…

Ironickou politickou komedii s úspěchem uvedlo varšavské divadlo Teatr Druga Strefa v říjnu 2017.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz