Rudý lev

Titul v originále: Red Lion

Žánr: hra
Překladatel: Jakub Škorpil
Jazyk: čeština
Postavy: muži 3

V malém poloprofesionálním fotbalovém klubu se jednoho dne objeví neobyčejně talentovaný mladík. Rudí lvi se sice pod vedením ambiciózního trenéra Jimmyho Kidda vezou na vítězné lize, ale Jordan by mohl být cestou k vysněnému postupu. A nejen k němu. O Jordana, ale i o krásu, čistotu a pravou podstatu fotbalu se strhne zápas mezi Kiddem a bývalým hráčem a trenérem a dnes kustodem Johnny Yatesem. Každý má svůj díl pravdy, každý chvíli vyhrává, ale vítězem nakonec není nikdo.

Po desetileté pauze napsal Patrick Marber (známý zejména svým Na dotek) text, který je na první pohled vyznáním lásky k fotbalu a tragikomickým dramatem z malé šatny, ale ve skutečnosti jde mnohem více o životní vítězství a prohry, o to, co nás žene dál a co nám dává sílu pokračovat. Rudý lev je především studií dvou rozdílných charakterů a životních postojů. Premiéra proběhla v londýnském Národním divadle v červnu 2015, česká premiéra v březnu 2020 v Divadle v Celetné.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz