Růžový šampaňský

Titul v originále: Low Level Panic

Žánr: hra
Překladatel: Alice Nellis
Jazyk: čeština
Postavy: ženy 3

Clare McIntyre (Velká Británie)

RŮŽOVÝ ŠAMPAŇSKÝ (LOW LEVEL PANIC)

přeložila Alice Nellis

3 ž (a mužské hlasy)

Hra o 8 scénách se odehrává v koupelně v domě, kde spolu žijí tři ženy: Dvacátnice Jo a Mary a Celia (ta je o trochu starší). Dvě scény se odehrávají na zahradě domu, ve 2. scéně jsou slyšet hlasy dvou mužů.

Jo má obavy, že je tlustá, pociťuje nedostatek sexu a fantazíruje o drsném sexu s řidičem náklaďáku či o tom, že je krásná žena milionáře s jachtou. Mary se nedávno stala obětí sexuálního násilí a řeší, zda k tomu nepřispělo její vyzývavé oblečení. A Celia vstoupivší ze zahrady věří, že správný odstín očního stínu může zajistit celoživotní štěstí.

Tři ženy musí sdílet jednu koupelnu a stejně jako v koupelnových zrcadlech se i v nich navzájem odrážejí jejich soukromé fantazie a úzkosti.

Hra je považována za moderní feministickou klasiku, která zkoumá účinky sociální objektivizace na ženy. Byla poprvé uvedena v Royal Court Theatre v Londýně ve spolupráci s Women’s Playhouse Trust v únoru 1988, následující rok získala ocenění Samuel Beckett Award. U nás ji uvádělo Café teatr Černá labuť v Praze od března 2006 do roku 2011 v režii A.Nellis.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz