Samson a Roberto

Titul v originále: Samson og Roberto

Autor: Axel Hellstenius
Žánr: hra, hra pro děti
Překladatel: Jaroslava Vrbová
Jazyk: čeština
Postavy: muži 2 ženy 2

Axel Hellstenius

SAMSON A ROBERTO

Na námět knihy pro mládež Ingvara Ambjornsena „Samson a Roberto", Oslo 1999

Svérázná dvojice, pes Samson a kocour Roberto žijí na předměstí velkoměsta těžký život domácích zvířat bez domova. Až jednoho dne se Samson dozví, že po strýcovi zdědil hotel ve fjordu. Oba se vydají v naději na snadný život na místo. Ukáže se, že hotel je na rozpadnutí. Ustýskaný defétistický Samson se chce vrátit, chytrý podnikavý Roberto ho přemluví, aby zůstali. Za pomoci místních obyvatel hotel opraví a ještě zažijí spoustu veselého.

Samsonův a Robertův svět je zabydlen pouze zvířaty (a proto je třeba přejít na vegetariánské stravování, aby se zvířata nepojídala navzájem): zprávu o dědictví přinesl poštovní holub, v hokynářství prodává pštros, instalatérské práce provádí vydra Olli, práci pikolíka a pokojskou zastává jezevčí samice Greta, první hotelový zákazník je vybíravá krůta.

K dispozici zatím ukázka překladu. (Svaz norských dramatiků poskytne grant na překlad.)

vrb

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz