Sandy Toes and Salty Kisses

Titul v originále:

Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 4

Michael Parker (USA)

SANDY TOES AND SALTY KISSES (NOHY OD PÍSKU A SLANÉ POLIBKY)

3 m, 4 ž

komedie

Audrina Brown zdědila po svém otci hotel přímo na pláži, který se v průběhu let stal vyhlášenou svatební destinací. Netrvá však dlouho, než Audrina objeví jeden velký problém. Její strýc Bubba, místní správce, totiž ve stodole pořádá večírky plné hazardních her o velké peníze. Strýc, který se v hotelu stará prakticky o vše, se navíc musí začít starat už skutečně o vše. Místní vyhlášená organizátorka svateb Madame Coco totiž zmizela, a tak nezbyl nikdo, kdo by se postaral o mladý zamilovaný pár a (nastávající) tchýni, kteří sem přijeli naplánovat „svůj den“. Hromotluk Bubba se proto oblékne do ženských šatů a začne předstírat šaramantní dámu, která klidně připraví tu nejúchvatnější květinovou výzdobu. Do hotelu se ale nastěhoval ještě další muž. Shodou okolností je považován za federálního agenta z Úřadu pro alkohol, tabák, zbraně a výbušniny, před kterým je třeba se mít na pozoru – už kvůli těm nelegálním hazardním hrám. Aby toho ale nebylo málo, budoucí tchýně se snaží za každou cenu překazit sňatek své dcery, protože nic není tak nóbl, jak by si pro ni představovala – ženichem počínaje. Najme proto recepční, aby ženicha svedla. Ta si ale splete ženicha s domnělým tajným agentem, a tak její snaha ústí v stále se střídající koloběh odvolávání a znovu-ohlašování svatby. Situace se postupně komplikuje, dochází k řadě omylů a záměn a nepozorovaně na pozadí všeho dění zasáhne Amorův šíp i zatrpklou tchýni.

Zatím poslední situační komedie manželů Parkerových je zběsilou komedií stylu Naughty but Nice – mírně košilatý humor nikdy nepřesáhne hranici dobrého vkusu. Parkerovi tak navazují na svou předchozí dramatickou tvorbu, která je v Česku známá zejména díky Zamilovanému velvyslanci, který se hrál na desítkách míst po celé republice.

Hra měla premiéru v The Ritz Company Playhouse (PA) v únoru 2018.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz