Schiess doch, Kaufhaus

Titul v originále: Schiess doch, Kaufhaus

Autor: Martin Heckmanns
Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 3 ženy 2

Martin Heckmanns (Německo)

SCHIESS DOCH, KAUFHAUS (TAK DO TOHO, OBCHOĎÁKU)

4 m, 1 ž (nebo variabilně 5 herců)

Novátorské použití jazyka, rytmizace, zvukomalba – to jsou některé z rysů této hry mladého německého dramatika. Postavy sice rozmlouvají mezi sebou, nicméně často jde v některých obrazech spíše o monology reflektující problémy politiky, globalizace, mezilidské komunikace i izolace, moci.

Díky moderním komunikačním technologiím může dnes sice každý mluvit s každým, nicméně paradoxně zůstává pocit izolace a nedosažitelnosti. Postavy se zvláštními jmény

Ätz, Fetz, Klar, Kling a Knax skáčou z tématu na téma, brouzdají světem médií a zpráv, ale i útržky osobních vzpomínek a neuskutečněných utopií. Probírají možnosti průlomu toho stavu, hledají kontakt a zakořeněnost, opravdový život. A ptají se – co to vlastně ta globalizace je?

Hra měla premiéru v květnu 2002 ve studiu TIF/Staatsschauspiel v Drážďanech, v koprodukci Theaterhaus Jena, Sophiensæle Berlín a Thalia Theater Hamburk.

Martin Heckmanns (* 1971) žije v Berlíně, za tuto hru získal ocenění kritiků časopisu „Theater heute“ jako talent roku 2002 a za tuto hru a hru Kränk získal cenu publika na festivalu Mülheimer Theatertagen (v roce 2003 a 2004).

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz