Schiff Ahoi!

Titul v originále: Schiff Ahoi!

Autor: David Shelter
Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 3

Hra se odehrává na palubě výletní luxusní lodi, která křižuje moře s přestávkami v různých městech s pamětihodnostmi.

Dennis a Katja Beckerová jsou nedávno rozešlý pár, Dennis se již od Katji odstěhoval. To se musí oslavit - Katja pozve svou nejlepší kamarádku Traute na poznávací zájezd luxusní výletní lodí Středozemním mořem. Bohužel Dennise napadne stejný nápad – s jeho kamarádem Tobiasem. A obě kajuty jsou náhodou jako na potvoru naproti sobě… Mohla to být pro všechny pěkná dovolená, jenže na palubě, z níž není téměř úniku, se denně potkávají ti, co se už vidět příliš nechtěli. To platí i pro Traute a Tobiase – ti byli totiž spolu kdysi manželé. Navíc se obě ženy spolčí s ženou ze sousední kajuty, Sandrou, a snaží se mužům co nejvíce unikat – což se ukáže komplikovanější, než si myslely. Neboť ani v Římě ani ve Florencii jsou si všichni často blíž, než předpokládali. A tak vypukne mezi zúčastněnými lítý boj, jehož by se rádi vyvarovali. Nebo je tento neplánovaný společný pobyt startem do nového života a lidé se mohou ještě změnit?

Podlé urážky, slovní humor, dvojznačné dialogy – bulvární komedie s výživnými pointami byla uvedena v říjnu 2019 v Theater Weyhe.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz