Schwiegermutter und andere Bosheiten

Titul v originále:

Autor: Alexander Ollig
Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 3

Alexander Ollig (Německo)

SCHWIEGERMUTTER UND ANDERE BOSHEITEN (TCHYNĚ A DALŠÍ NASCHVÁLY)

2 m, 3 ž

komedie

Bernhard je ženatý, miluje svou ženu Henriku, je spokojený a vlastně nechce, aby se něco měnilo. Henrika je vdaná, rovněž svého muže miluje, není nespokojená, nicméně chce, aby se ještě jednou něco změnilo. Claudine se chce vdávat, miluje Uwa, není spokojená a to se nechce změnit. Uwe přesně neví, zda se chce ženit, především je ale sám se sebou spokojený a to nechce měnit. Matka Henriky už vdaná byla, je stále nespokojená a chce, aby se pořádně změnilo úplně všechno…

Henrika a Claudine jsou kamarádky, ale když má Claudine přijít k Henrice na návštěvu, aby jí představila svého nastávajícího muže Uwa, vzpomene si Bernhard, že už s Claudine něco měl.

A tak se začíná roztáčet kolotoč zmatků a nedorozumění, přesně podle gusta Henričiny matky, které se na tomto kolotoči citů veze, dokud nenastane překvapivé finále.

Komedie zkušeného autora televizních seriálů byla uvedena v únoru 2019 ve vídeňském divadle Komödie am Kai.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz