Sei lieb zu meiner Frau

Titul v originále: Sei lieb zu meiner Frau

Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 2

René Heinersdorff (Německo)

BUĎ K MÉ ŽENĚ MILÝ (SEI LIEB ZU MEINER FRAU)

přeložil Michal Kotrouš

2 m, 2 ž

situační komedie

Jednoho dne vstoupí Oskar do kanceláře Karla. Oznámí mu, že ví o jeho tajném vztahu s Oskarovou ženou a že by byl kupodivu rád, aby tento milenecký vztah pokračovat. To Karla trochu překvapí. Oskar ho trochu vydírá – jeďte s mojí manželkou na nějakou dovolenou, buďte na ni milý. Od té doby, co mě s vámi podvádí, je doma pohoda. Pokud ne, řeknu vše vaší manželce.

Postupně vyjde najevo, že Oskar má taky milenku – Karlovu manželku – a chtěl si udělat prostor na dovolenou s ní. Všichni čtyři si tak vymýšlejí a lžou si navzájem, aby mohli jet na pár dní pryč, avšak nevědí, že jejich protějšky mají v plánu totéž. Obě ženy se dokonce, nevědouce, že jsou navzájem milenkami svých manželů, potkají v cestovní kanceláři a nezávazně si poklábosí o tom, jak mají milence – Sabrina staršího, který ji ale trochu zanedbává, Mona zase mladšího, kterého trochu zanedbává ona.

Shodou okolností odcestují oba milenecké páry do stejné destinace, do Istanbulu, ba co více – díky akční nabídce cestovky i do stejného hotelu, do sousedících pokojů. Oba muži si myslí, že jejich manželky odletěly do Maroka, jejich ženy se zase domnívají, že jejich muži zůstali doma. Následuje sled komických překvapení, setkání a vytáček. Nejprve se setkají překvapení muži, z čehož Karel usoudí, že ho pomatený Oskar pronásleduje. Poté se setkají i ženy, nicméně shodou náhodných situací se nic neprovalí. Nakonec se ale samo sebou postupně vše prozradí, ale ukáže se ze závěrečného sledu rychlých dialogů mezi dvojicemi, že všichni zúčastnění chtějí i nadále pokračovat v tomto spletitém vztahovém čtyřúhelníku, aby byly jejich protějšky spokojené...

Dynamická komedie s krátkými údernými, ironickými a sarkastickými replikaci a rychle se měnícími situacemi je vhodná i pro zájezdové produkce, není náročná na scénu. Jde o skvělou příležitost pro dva herecké páry. Byla s ovacemi uvedena v březnu 2012 v divadle Komödie Winterhuder Fährhaus v Hamburku (autor inscenaci režíroval a zahrál si i postavu Oskara). S velkým úspěchem se hraje i v dalších německých městech a jako zájezdové představení po Německu, Rakousku a Švýcarsku, ale i v zahraničí (Riga, Varšava, Londýn).

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz