Sempronius

Titul v originále:

Autor: Lukáš Brada
Žánr: komedie
Jazyk: čeština
Postavy: muži 7 ženy 3

Lukáš Brada

SEMPRONIUS

7 m, 3 ž

historická komedie

Obratně napsaná úsměvná konverzační komedie, která se odehrává ve starověkém Římě, v domě mravně uvolněného občana, senátora Sempronia. Sledujeme jeho eskapády s různými, i vdanými ženami, v čemž mu mazaně vypomáhá jeho otrok Publius. Sempronius dokáže vybruslit i z nebezpečí, že díky aférce s manželkou jiného senátora bude ze senátu vyloučen. Kromě těchto konfliktů sledujeme i zasedání senátu (parodii na dnešní situaci s parlamentu), kde senátoři jenom žvaní a jde jim pouze o osobní zájmy. Jsme svědky např. založení první banky, která půjčuje na úrok peníze, což je pro některé senátory zajímavější forma výdělku než senátorské křeslo.

Děj se zahušťuje různými intrikami a nevěrami, aby nakonec vyústil do příchodu císaře Ceasara, jemuž předtím Sempronius vychytrale pomohl k moci. A tak Sempronius získává vysněnou krásku, z proradného souseda se stává jeho otrok a otrok Publius se stává svobodným občanem. Sempronius si může začít myslet na královnu Kleopatru…

Hra patřila k finálovým textům Anonymní dramatické soutěže 2018.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz