Separation

Titul v originále: Separation

Autor: Tom Kempinski
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 1

Tom Kempinski

SEPARATION

1 žena, 1 muž

Joe, londýnský dramatik, napíše hru, jejíž hlavní postavou je tělesně postižená žena, odkázaná na vozík. Hra je velmi úspěšná, záhy je hned ve dvojím provedení inscenována v New Yorku, poté však autor dostává žádost ještě od další americké herečky, Sarah Wise, o povolení k dalšímu uvedení této hry. Joe si není zcela jist, zda je vhodné, aby se role ujala herečka obdobně postižená jako její postava, ale nakonec svolí. Sarah pozve dramatika, aby se zúčastnil zkoušek, ten ale odmítá, mimo jiné proto, že je agorafobik. Po celou první část si Sarah a Joe telefonují. Hovoří spolu o průběhu zkoušek, zároveň ale Sarah Joa na základě jeho hry poznává. Joe zavolá Sarah v průběhu své úzkostné ataky, on se později naopak přes původní nechuť Sarah dozvídá o průběhu její choroby a tím i leccos o jejím soukromí.

Po úspěšné premiéře pozve Joe Sarah k sobě, je však poněkud zaskočen, když Sarah přijme. Kvůli zdravotním komplikacím a jiným závazkům se odjezd oddaluje, když však Sarah konečně přijede, oba jsou nervózní, zdá se, že co chvíli si už musí padnout do náručí, pak ale Sarah vše poněkud pokazí přílišnou otevřeností a Joe, pod vlivem svých nutkavých představ, Sarah vyhodí a vztah tak téměř zabije. Hra však nekončí pro vztah bezvýchodně, autor tu ponechává určitou, byť nevelkou, šanci.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz