Seven Year Twitch

Titul v originále: Seven Year Twitch

Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 4

David Lewis (Velká Británie)

SEVEN YEAR TWITCH (VYCUKANÝCH SEDM LET)

3 m, 4 ž

komedie

Fran chystá pro svého manžela oslavu a dává si na ni záležet. Její muž Terry ale nestihne přijít, protože zrovna v Norfolku slídí po vzácném ptákovi se žlutým bříškem. Tím Franina trpělivost se zapáleným amatérským ornitologem končí a sedmileté manželství má na kahánku.

Podrobnosti z jejich života i vzájemného soužití, kdy se pohled jednotlivých manželů na stejné situace liší, se dozvídáme prostřednictvím terapeutických sezení s psychology Megan a Charliem.

Celou situaci komplikuje Franin kolega Ben, který je až patologicky ostýchavý, co se styku se ženami týče, Terryho bývalá milenka, ornitoložka Jill a Charlieho manželka Karen. Ani vztah psychoterapeutů, bývalých spolužáků není úplně jednoduchý. A když se do krize zamíchají ještě unikátní ptáci, je o brilantní zápletku postaráno.

Důvtipná a svižná komedie Davida Lewise, autora úspěšné komedie How To Be Happy, je skvělou příležitostí pro herce kolem pětačtyřiceti let. Hra měla premiéru v Orange Tree Theatre 22.5.2013.

www.guardian.co.uk/stage/2013/may/28/seven-year-twitch-review

www.orangetreetheatre.co.uk/whats-on/seven-year-twitch www.britishtheatreguide.info/reviews/seven-year-twit-orange-tree-the-8879

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz