Sexual Misconduct of the Middle Classes

Titul v originále: Sexual Misconduct of the Middle Classes

Autor: Hannah Moscovitz
Žánr: hra, drama
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 1

SEXUAL MISCONDUCT OF THE MIDDLE CLASSES (Sexuální přestupky středních vrstev)

Hra zkoumá vztah mezi profesorem a studentkou v době po hnutí #MeToo. Děj je vyprávěn z pozice Jona, úspěšného spisovatele a přednášejícího, který se potýká s duševní krizí po rozpadu už třetího manželského vztahu. Jon si v davu studentů povšimne dívky v červeném kabátu, Annie, která je velkou fanynkou jeho díla a náhodou bydlí ve stejné ulici. Zvýšená pozornost, kterou Annie svému učiteli věnuje, postupně vzbudí i jeho zájem a dvojice spolu naváže tajný vztah, který trvá několik měsíců. Annie na vztahu ochotně a aktivně spolupracuje a k prvnímu konfliktu dojde až v momentě, kdy Jon jako místo jejich schůzky vybere hotel. Annie to vnímá tak, že za její společnost platí. Nakonec jejich vztah Jon ukončí, neboť se zjistilo, že jeho poslední manželka je s ním těhotná, a pár má v úmyslu se k sobě vrátit.

Důležitou součástí příběhu jsou i setkání po letech, kdy se Jon, otec rodiny, a Annie, ze které se také stala úspěšná spisovatelka, znovu setkávají. Celý příběh autorka elegantně cyklicky uzavírá tím, že text vlastně napsala dospělá Annie jako sebeterapeutickou snahu pochopit Jonovo jednání.

Premiéra se konala v lednu 2020 v Taragon Theatre v Torontu. Hra byla oceněna Governor General’s Literary Award pro anglickojazyčné drama v roce 2021.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz