Sexy Laundry

Titul v originále: Sexy Laundry

Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 1

Michele Riml(ová) (Kanada)

SEXY PRÁDLO (SEXY LAUNDRY)

z angličtiny přeložila Jitka Sloupová

1 m, 1 ž

Alice a Henry jsou spolu pětadvacet let. Jejich děti odešly na studia a oni se ocitli v situaci, kterou znají tisíce párů v jejich věku: jiskra v jejich krbu skomírá. Alice se s tím nechce smířit a proto zakoupí knihu „Sex pro zaostalé“ a přinutí Henryho objednat na víkend luxusní hotelové apartmá. Kromě trochu komických rad technického rázu navrhuje kniha, aby se oba „rekvalifikanti“ navzájem svěřili se svými sexuálními fantaziemi. Fantazie, se kterými se oba vytasí jsou v komickém protikladu s těmi, které se jim opravdu honí hlavou a o nichž referují pouze divákům. Stále konfliktnější reakce toho druhého na jejich zpovědi, prozradí, že zatímco Henry nemá problém s poněkud zakonzervovaným stavem svého manželství, Alice je hluboce nespokojená se stereotypem, do něhož jejich soužití stále více upadá. Vlastně vážně uvažuje o rozvodu… Hra, která si pohrává s žánrem sitcomu, se nakonec dostává poměrně hluboko k důvodům, které drží dva lidi spolu. (A tak ani onen lechtivý titul není tím, čím se zdá: nakonec se ukáže, že odkazuje k jedné skutečné Henryho sexuální představě – totiž ke způsobu, jakým Alice obvykle s láskou skládá a ukládá vyprané ložní prádlo.)

Michele Riml (1967) žije ve Vancouveru, kde měla premiéru většina jejích her. Sexy Laundry byla poprvé uvedena v divadle Vancouver Fringe v roce 2002. V roce 2009 byla publikována, v roce 2010 uvedena v německém překladu v Berlíně. Momentálně se překládá do polštiny a dalších jazyků. Česká premiéra proběhla v divadle Studio DVA v září 2014 pod názvem Sex pro pokročilé, rolí se ujali J. Krausová a K. Roden.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz