Sieben Sekunden (In God We Trust)

Titul v originále: Sieben Sekunden (In God We Trust)

Autor: Falk Richter
Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 3 ženy 3

Falk Richter (Německo)

SIEBEN SEKUNDEN (IN GOD WE TRUST) (SEDM VTEŘIN)

4 – 8 herců

„Bleskové oratorium“ o válce, o níž nikdo neví, kdy začala, a o to méně, kdy skončí. Zákony, jimiž se řídí, se zdají být zákony americké soap opery – americký pilot v letadle letí bombardovat nepřátelské cíle. Někde nad pouští mu palubní počítač vypoví službu. Zbývá 7 sekund do zřícení letadla. V hlavě se mu promítají obrázky jeho rodiny, ženy při nakupování, dětí při hře, před televizí. Všední den amerického provinčního městečka splývá s kolektivní hysterií hrozícího terorismu - přítomný v médiích v promluvách amerického prezidenta. Válka jako počítačová hra, pilot hrdina amerických filmů, chránící svou vlast, její ideologii. Válka se stává zábavou, jakousi reality show, podívanou, ve které nás nezajímají osudy obětí, ale jejich počty.

Richterova pečlivě komponovaná hysterie řeči ustupuje tichu bez dechu a nastává velké Nic, jež vznikne poté, co se zbortí všechny obrazy a vzpomínky. Hra – oratorium byla uvedena v říjnu 2003 v Curychu v divadle Schauspielhaus am Pfauen v autorově režii.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz