Significant Other

Titul v originále: Significant Other

Autor: Joshua Harmon
Žánr: komedie, černá komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 4

NEJBLIŽŠÍ (Significant Other)

černá komedie

Černá komedie o přirozeném posunu do další životní fáze, který s sebou nese i změnu v jiných blízkých vztazích. Jak těžké je potkat toho pravého životního partnera, když žijete ve velkoměstě, jste single, gay a vaše nejlepší kamarádky vás začnou zvát na rozlučky se svobodou? Jak nepropadat panice ze samoty a společenského tlaku? Jak se nezbláznit z toho, když v kuchyňce v práci narazíte na kolegu, který se vám líbí? A jak vysvětlit babičce, že to není všechno tak jednoduché, jak se zřejmě domnívá?

Hra pojednává o životě čtyř kamarádů, kterým ťuká na dveře třicítka, a jejich hledání vztahů v New Yorku 21. století. Jak zařídit, aby život fungoval podle vašich představ, když máte pocit, že tak nefunguje? A jak to udělat, když potřebné životní změny jsou v mnoha ohledech mimo vaše možnosti? Černá komedie byla uvedena nejprve v roce 2015 na Off-Broadwayi, posléze v roce 2017 již i na Broadwayi. U nás ji uvedl pražský Činoherní klub v lednu 2024.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz