Six Corners

Titul v originále:

Autor: Keith Huff
Žánr: detektivka
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 3

Keith Huff (USA)

SIX CORNERS (STANICE SIX CORNERS)

3 m, 3 ž

detektivní drama

Jedné zimní chicagské noci policisté Perezová a Moroni vyslýchají dva svědky vraždy na stanici Six Corners. Kromě policistů a svědků jsou na jevišti přítomny ještě dvě postavy - sedmiletá dívka Katie, která se ztratila rodičům, a muž jménem B. J. Lyles, s nímž bezradná holčička tráví čas na autobusové zastávce. Jejich příběh se odehrává před několika lety.

Hutch a Amanda byli na místě činu, když kdosi vystřelil. Společně vytáhli raněného muže z kolejiště a tím ho zachránili ho před přijíždějícím vlakem, postřelený ale po pár minutách stejně zemřel. Vypadá to, že zde máme statečné zachránce. Všechno je ale jinak. Hutch a Amanda nejsou svědkové vraždy, ale vrahové. Amanda muže zabila, protože to byl B. J. Lyles, hlavní podezřelý nepotrestaného znásilnění a vraždy její a Hutchovy dcery Katie. Následuje odhalení dalších souvislostí. Odsouzení Lylese zmařil policista Moroni, který podezřelého během výslechu napadl a celý případ musel být odložen bez řádného závěru. Moroni sám nese podíl viny (a možná nejen zpackaným vyšetřováním) a přesvědčí Perezovou, aby vzali spravedlnost do vlastních rukou, a vraždu neohlásí.

Autor ale nenabízí jednoznačný závěr. Byl B. J. Lyles skutečně vrahem nevinného dítěte, nebo pouze, díky své kriminální historii, vhodnou obětí? A když ne, kdo Katie zabil? Kdo má právo rozhodovat o výkonu spravedlnosti – zákon, jednotlivci? A jakou roli vlastně v honbě za spravedlností hraje policie? Autor (mj. úspěšné Deštivé dny) obratně spojuje minulost s přítomností a poutavě odhaluje souvislosti. Detailně vykresluje postavy i jejich motivace a zároveň klade mnohé otázky, na něž i odpovídá - ovšem hned několika způsoby.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz