Sladké mámení

Titul v originále: Who´s Under Where?

Autor: Marcia Kash, Douglas Hughes
Žánr: komedie
Překladatel: Martin Fahrner
Jazyk: čeština
Postavy: muži 5 ženy 2

Marcia Kash, Doug Hughes (USA)

SLADKÉ MÁMENÍ (WHO´S UNDER WHERE?)

přeložil Martin Fahrner

5 m, 2 ž

komedie / fraška

Velmi povedená situační komedie z roku 1991, na které je vidět, že ji napsali herci. A dokonce v ní původně sami hráli.

Děj se odehrává v jediné místnosti luxusního apartmá, které si pronajaly dvě návrhářky a hodlají v něm udělat obchod svého života - prodat za pět milionů svoje návrhy prádla a negližé majiteli řetězců s oblečením.

Důkladně se připravují, ale udělají jednu drobnou chybu. Svým manželům schůzku zatají a uvedou, že jedou na návštěvu ke tchyni jedné z nich. Jenže pánové je sledují, a když najdou luxusní apartmá plné dráždivého sexy prádla pánského i dámského, podezřívají své drahé polovičky, že si přijely užívat a najaly si prostituty. Jenom chvíli, protože když jejich pátrání trochu pokročí, už si myslí, že jsou prostitutky jejich ženy. V nestřežené chvíli všechny exempláře prádla odnesou do auta, aby zabránili orgiím, a netuší, že poctivým manželkám zřejmě zničili obchod za pět milionů.

Jakmile pravda vyjde najevo, hříšníci musí sami přiložit ruku k dílu a pomáhat životní kšeft zachránit. Což pro jednoho znamená, že v přestrojení za ženu musí obléct prádlo dámské a pro druhého, že se stává proti své vůli figurínou, která je přenášena sem a tam, nesmí se ani hnout a je přestrojována do ponižujících pánských erotických modelů.

Tempo hry je od začátku vysoké, jakmile se jedny dveře zavřou, už dovnitř jinými vpadává někdo jiný. Jen si někdo myslí, že něco vyřešil, objevuje se další problém. A protože se většinou předvádí smyslné negližé, je hra nabitá směsí přiměřené erotiky a frašky. Komedie u nás téměř neznámých autorů, kteří snesou srovnání s komediálními autory jako Feydeau, Cooney nebo Hawdon.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz