Sleep No More

Titul v originále: Sleep No More

Autor: David Gillespie, Colin Wakefield
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 4 ženy 3

David Gillespie, Colin Wakefield (Velká Británie)
SLEEP NO MORE (UŽ SE NEVYSPÍŠ)
4 m, 3 ž
duchařský thriller

Micky je vlastníkem malého divadla, které patřilo jeho rodině po několik generací. Divadlo bylo šedesát let zavřené a Micky jej chce znovu otevřít nastudováním viktoriánské hry Vražda jedem z pera jeho pradědečka. Během zkoušek začnou vycházet najevo nečekané okolnosti, odhalující nejen problematické vztahy mezi jednotlivými členy souboru, ale i tragické události, které před lety zapříčinily uzavření divadla. William, Mickyho napůl šílený otec, jediný ví o rodinné tragédii a snaží se zabránit tomu, aby byla prokletá hra znovu uvedena. Micky však jeho varování ignoruje a na divadle se schyluje k další tragédii.
Colin Wakefield a David Gillespie ve svém thrilleru využívají dvojité iluze divadla na divadle k vykreslení partnerských vztahů mezi jednotlivými herci, jež se zrcadlí i v příběhu viktoriánské hry. Pomalu se tak odkrývá složitý partnerský trojúhelník mezi scénografkou Sal, která vystupuje v roli služky, Petem, který hraje nevěrného manžela, a svobodnou matkou Jenny, která hraje podvedenou paničku. Postupně vyjde najevo, nejen že Jenny a Pete spolu měli před lety milostnou aféru, ale také že Pete je skutečným otcem Jennyna syna Bena. Celou hrou poté prostupuje duch malé holčičky, který stejně jako oprátka nad scénou připomíná neodvratitelnost celé tragédie. Nejprve umírá starý William, poté je nešťastnou náhodou zabit malý Ben a Sal, která se cítí zodpovědná za Benovu smrt, spáchá sebevraždu. V závěru tak zůstává opět jenom Micky v prázdném divadle, s duchem malé holčičky.


Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz