Sleeping Dog

Titul v originále: Sleeping Dog

Autor: Simon Gray
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 5 ženy 2

Simon Gray (Velká Británie)

SLEEPING DOG

5 m, 2 ž

Sir Hubert a Lady Caroline se vrátili z Afriky, kde působili jako představitelé koloniální říše. Snaží se usadit v Anglii. Pořídí si u Londýna dům s pozemkem, a než dokončí jeho poslední úpravy, bydlí v hotelu. Oba se se změnou nemohou smířit a nedaří se jim novému životu a jiné společnosti přizpůsobit. Sir Hubert má pocit, že všude potkává lidi z kmene, který byl v Africe pod jeho správou. A Lady Caroline to řeší pitím. Seznámí se v hotelovém baru s černým číšníkem Claudem, který diskrétně doplňuje její zásoby ginu. Claude si tu vydělává na cestu za svým přítelem do New Yorku a dlouhé chvíle za barem si krátí kreslením karikatur.

Paranoidní Sir Hubert se v nestřeženém okamžiku zmocní Claudova skicáře, kde objeví nelichotivou karikaturu Lady Caroline. Pod záminkou vyláká Clauda do svého domu, kde ho uvězní ve sklepě. Drží ho tu na řetěze, stará se o něj a krmí ho. Přátelům pak manželé vykládají, že si pořídili psa. A rázem jsou oba jako vyměnění. Siru Hubertovi se vrátila opět nálada a Lady Caroline přestala pít, jenom pes ve sklepě občas vyje.

jabo

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz