Šlomův soumrak

Titul v originále: Twilight of Schlomo

Autor: Timothy McNeil
Žánr: černá komedie
Překladatel: Pavel Dominik
Jazyk: čeština
Postavy: muži 3 ženy 2

Timothy McNeil (USA)

ŠLOMŮV SOUMRAK (TWILIGHT OF SCHLOMO)

přeložil Pavel Dominik

3 m, 2 ž

černá komedie

Protagonistou hry je Richard, bývalý stand-up komik se slabostí pro návykové látky, která ho přes slibný počátek kariéry nasměrovala do nevzhledné garsonky v nepříliš oslnivé čtvrti Los Angeles, za jejímiž tenkými stěnami žijí další trosečníci „amerického snu”. Richardův životní stereotyp, sestávající z pití, kouření marihuany, sázení na fotbal a víceméně čistě sexuálních vztahů, naruší neočekávaný příjezd jeho nevlastní dcery RFK, který mu bolestně zpřítomní lásku k její matce, královně striptérek a alkoholičce, jeho židovské kořeny a především otázku po smylu vlastní existence…

Téma osamělosti z boje se zlem vnitřním i vnějším je zde podáváno s velmi černým humorem, spočívajícím především v ironii a brilantní práci s vulgarismy – text je tak zároveň poctou žánru stand-up comedy.

Hra měla premiéru 11.1.2014 v The Elephant Space Theatre v Los Angeles. U nás vyšla knižně v nakladatelství Pistorius & Olšanská v roce 2015.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz