Sluts of Sutton Drive

Titul v originále: Sluts of Sutton Drive

Autor: Joshua Conkel
Žánr: černá komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 2

Joshua Conkel (USA)

THE SLUTS OF SUTTON DRIVE (COURY ZE SUTTON DRIVE)

3 m, 2 ž

černá komedie

Stephanie Schwartz je žena mnoha tváří -prodavačka v místních obchodě, matka problémového pubertální syna Jaydena, vdova po alkoholikovi, jenž spáchal sebevraždu, přítelkyně motorkáře Willa, citlivá osoba, dlouholetá kamarádka další prodavačky Sharice, žena mnoha tajemství. Unuděná svou rutinní prací, frustrovaná z neuspokojivého vztahu s Willem a vynervovaná ze svého drzého, lehce zvrhlého syna Stephenie se uchyluje k nezdravým věcem. Postupně zkouší konzumovat různé čistící prostředky, což nekončí vysvobozením z jejího smutného života, ale pouze ústí ve zdravotní potíže, halucinace a jiné psychické následky.

Když už jí jak konzumace čistících prostředků, tak neúnosná situace přerostou přes hlavu, Stephanie vyhodí z domu jak svého přítele Willa, tak svého dvanáctiletého syna. Jayden začne bydlet v lese a živit se mimo jiné syrovými rybami, Will hned po jejich hádce doprovází domu Sharice, která se však po chvíli vrací vystrašená zpátky ke Stephanie a tvrdí jí, že Will je ve skutečnosti násilník, který se potuluje městem a právě se ji pokusil znásilnit. V sebeobraně ho však zabila, načež Stephanie ukáže jeho uříznutý penis. Společně rozřežou jeho tělo a po částech ho naházejí do místního potoka. Pomatená Stephanie teď žije sama ve svém hnědém bytě, pije čistící prostředky a najde bránu do pekel ve svém gauči, z něhož se několikrát vynoří Will a povídá si s ní. Do obrazu také vstupuje podezřelý pošťák, který Stephanie sleduje a chce s ní utéct.

Příběhem tragédie, ale zpracováním komedie - to je The Sluts of Sutton Drive, ve které se řeší jak Stephaniny sexuální patálie, tak její závislost na chemikáliích. Obzvláště zajímavý je vztah Stephanie a Sharice, kterému je věnováno mnoho prostoru a díky tomu nabývá skvělých kvalit.

Černá komedie od roku svého vzniku již urazila úctihodnou cestu začínající čtením v Ensemble Studio Theatre v New Yorku a konče produkcí ve Finborough Theatre v Londýně - s výbornými recenzemi.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz