Small Things

Titul v originále:

Autor: Daniel MacIvor
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: ženy 3

Daniel MacIvor (Kanada)

SMALL THINGS (MALIČKOSTI)

3 ž

Patricia je stará, distingovaná dáma. Dříve bývala učitelkou a i v důchodu si drží svůj přísný tón, emocionální odstup i své zásady. Když vypisovala inzerát, že shání služebnou/pečovatelku, určitě si nepředstavovala, že najme někoho, jako je ukecaná a přímočará Birdy. Jenže obě ženy mají cosi společného: vědí, co je v péči o domácnost důležité a mají svoje standardy. A tak se Birdy, společenský protipól Patricie, začne pravidelně dostavovat k Patricii domů. Small talky ze slušnosti se postupně rozšiřují v závažnější konverzace a obě ženy k sobě hledají cestu. Birdy se navíc potýká i se vztahem ke své vlastní dceři a vnoučatům, kteří u ní bydlí.

Hra je hořkou komedií o třech generacích žen, jejichž vztahy nejsou jednoduché, ale které se k nim neúnavně vrací. Na realistickém půdorysu a v rámci v zásadě banálního příběhu se oceňovanému kanadskému autorovi podařilo rozpracovat tři rozdílné charaktery žen, které umně přecházejí z komediální nadsázky k čemusi mnohem zásadnějšímu.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz