Smíření

Titul v originále:

Žánr: hra
Jazyk: čeština
Postavy: muži 5 ženy 2

Tomáš Vůjtek

SMÍŘENÍ

5 m, 2 ž

Ohlasová hra se zpěvy“, zabývající se dalším sporným obdobím našich moderních dějin, završuje volnou trilogii (S nadějí, i bez ní, Slyšení). Krvavé běsnění, které krátce po skončení 2. světové války zachvátilo naše pohraničí, předcházelo masivnímu přesunu obyvatel, v jehož důsledku muselo na tři miliony Němců opustit své domovy. Z českého pohledu šlo o odsun, německá optika je přece jen o něco ostřejší a na celou událost se dívá jako na vyhnání. Odsunutí Němci navíc dostali nálepku našich nesmiřitelných nepřátel, což se po roce 1948 stalo i součástí oficiální propagandy...

Světová premiéra hry proběhla v červnu 2017 v ostravské Komorní scéně Aréna (předtím jakožto scénické čtení v září 2015 v karlovarském Divadelním studiu D3). Ostravská inscenace získala Cenu divadelní kritiky 2017 za inscenaci roku 2017.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz