Smrtelná vražda

Titul v originále: Deadly Murder

Autor: David Foley
Žánr: detektivka
Překladatel: Jiří Fisher
Jazyk: čeština
Postavy: muži 2 ženy 1

David Foley (Kanada)

SMRTELNÁ VRAŽDA (DEADLY MURDER)

z angličtiny přeložil Jiří Fisher

2 m, 1 ž

Camilla Dargusová se pokorně a po malých krůčcích vypracovala až do víru VIP osobností na Manhattanu, který této elitě nabízí velmi lákavý okázalý způsob života. Kromě toho, že pracuje jako návrhářka klenotů pro horních deset tisíc newyorských boháčů, je také velmi atraktivní, inteligentní a bohatá. Má však také slabost pro pohledné mladé muže.

Po jednom gala večírku pozve do svého bytu v Soho přitažlivého číšníka. Billy má však jiné záměry, než povídat si s inteligentní krasavicí. Camillu ani ve snu nenapadlo, že by se mohla téhož večera stát ve svém vlastním bytě rukojmí člověka, který připomíná jednoho muže z její minulosti, toho, na něhož se snaží ze všech sil zapomenout. Během dramatického večera v sobě musí Camilla najít a aktivizovat veškerou zkušenost, chytrost a odvahu, aby si zachránila holý život. A také aby zabránila tomu, aby vyšla najevo její temná minulost, což by mohlo zničit vše, co tak dlouho a poctivě budovala.

Komorní hra byla uvedena v červnu 2007 v divadle Theatre Workshop of Owensboro. Česká premiéra proběhla v listopadu 2011 v pražském divadle Palace.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz