Snowflake

Titul v originále: Snowflake

Autor: Mike Bartlett
Žánr: hra, tragikomedie, komorní drama
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 2

Andy si pronajal veřejný prostor (neutrální půdu), nastrojil stromeček a teď čeká, jestli se k němu připojí jeho dcera Maya, která s ním už tři roky nepromluvila, anebo jestli před ním zůstane stát sám. Namísto jeho dcery vtrhne do předpřipravené atmosféry Natalie, která se začne zvědavě vyptávat na jeho životní postoje.

Přestože důvody, které kdysi Andyho a Mayu rozdělily, byly jejich odlišné názory na odchod Velké Británie z Evropské Unie, téma brexitu nezahlcuje hru natolik, že by byla v Čechách nerelevantní. Mnohem důležitější než politika je totiž propast, kterou rozdílné postoje vytváří mezi otcem a dcerou. Ačkoliv oba chtějí naslouchat tomu druhému, jakoby nebyli schopni se oprostit od vlastního přesvědčení a pravdy. Mnohem více než politickou hrou, je proto Snowflake příběhem nesnadné cesty, kterou si snažíme najít k opačnému břehu, když na něm stojí někdo, na kom nám opravdu záleží. Dialogy všech postav jsou citlivě a velmi chytře vyargumentované, čímž hra nabízí inteligentní mozaiku tří různých příslušníků dvou generací, kteří se snaží najít společnou řeč.

Nejnovější původní hra populárního britského dramatika Mikea Bartletta se dočkala premiéry v roce 2018 v Old Fire Station v Oxfordu. Na přelomu roku 2019 a 2020 se hrála v londýnském Kiln Theatre.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz