Sobiratěl pul'

Titul v originále: Sobiratěl pul'

Žánr: hra
Jazyk: ruština
Postavy: muži 9 ženy 5

Jurij Klavdijev (Rusko)

SOBIRATĚL PUĽ (SBĚRATEL KULEK)

9 m, 5 ž (počet postav je možné redukovat)

Hlavní postavou příběhu, který se odehrává během čtyř dnů, je čtrnáctiletý On. Hned na začátku se uvede domácí scénou, kdy svého Otčíma po tom, co ho požádal o čaj, hrubě fyzicky napadne. Postupně se seznamujeme s Jeho světem - s kamarádkou Vikou, které imponuje Jeho vyprávění o spolku Sběračů kulek neboli Červotočů, kteří zabíjejí lidi a z těl mrtvých vyjímají kulky, jež se stávají ceněnými suvenýry. Jeho otec byl prý také členem tohoto spolku.

On je obklopen obskurním světem a sám se podílí na tom, aby ukrutnost reality byla ještě horší. Okolo se míhají opilí bezdomovci, souložící páry, sexuálně úchylní vrahové. On není hloupý, snaží se hledat svou cestu, ale nejúčinnější je cesta agrese.

V bitce On pořeže Sergeje. Do nemocnice jej chodí navštěvovat Sergejův bratr. Spřátelí se, oba shodně chápou, že působení a snášení bolesti a agrese je jediná dobrá životní cesta, všechno ostatní jsou prázdné pojmy. Hrají spolu hru, ve které oba naplno bojují na nože. Je to krásná hra, která jim dává pocit moci a volnosti, oba jsou raněni. Poslední obraz - On na hřbitově nad vykopaným hrobem.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz