Socrates

Titul v originále: Socrates

Autor: Tim Blake Nelson
Žánr: drama, tragikomedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 14 ženy 2

SOCRATES (Sokrates)

14 m, 2 ž (více rolí)

Vtipné drama o komplikovaném muži, který změnil myšlení západního světa, silná hra, intelektuální jízda popisující rostoucí význam tohoto filozofa v demokratických Aténách přes vojenské a společenské otřesy až po jednu z nejznámějších evropských poprav. Hra je vášnivou poctou muži, který nás stále inspiruje ke zpochybňování autorit a obraně svobody přesvědčení.

Hra líčí Sokratův život i jeho konec, ukazuje, jak to vypadá, když demokracie tvrdě reaguje na někoho, kdo se odváží ji zpochybňovat, a umlčí ho tím, že ho odsoudí k smrti. Do popředí se dostávají antické argumenty – dnes jsou stejně ostré a zpochybňují zažité představy o demokracii, morálce, moudrosti a moci. Hra nás nutí spolu s titulní postavou přemýšlet o světě, v němž žijeme, o mantinelech demokracie.

Autor je populární americký herec, scenárista a režisér, českým divákům může být znám ze spousty úspěšných celovečerních filmů (Amateur, Tenká červená linie, Bratříčku, kde jsi?, Minority Report…). Za spolupráci na soundtracku k filmu Bratříčku, kde jsi? obdržel cenu Grammy.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz