Some Girl(s)

Titul v originále: Some Girl(s)

Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 5

Neil LaBute (USA)

SOME GIRL(S) (PÁR HOLEK)

1 m, 5 ž

Mladý muž má ve třicetitřech letech před svatbou. Rozhodne se navštívit své bývalé přítelkyně a ulevit svému svědomí, protože má pocit, že jim všem ublížil. Na této „křížové cestě" Amerikou se nejdřív setká se Sam, kterou opustil před maturitním plesem. Sam je vdaná za vedoucího v místním obchodu, má děti, ale pořád v sobě nosí křivdu z tohoto rozchodu.

Následuje Tyler ochotná vztah obnovit třeba jen na jednu noc. A Lindsay, s níž měl kdysi poměr jako s vdanou ženou. Lindsay s svým mužem zůstala, ale pocit ztracené důstojnosti vnímá stále. Poslední je jedna z dvojčat Bobbi. Všechny rozhovory se odehrávají v podobném hotelovém pokoji v různých městech. Muž se poněkud neúspěšně pokouší obhájit sebe a své tehdejší jednání na této sebemrskačské jízdě Amerikou. Rád by se očistil před vstupem do manželství s mladou zdravotní sestřičkou, která ale na něho už pomalu chystá nějaké nepříjemné překvapení.

Světová premiéra se konala v květnu 2005 v londýnském Gielgudově divadle, v roli muže se představil David Schwimmer (hvězda TV seriálu Přátelé).jabo

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz