Sorry, blaničtí rytíři

Titul v originále:

Autor: Ivan Blažek, Oldřich Popek
Žánr: muzikál
Jazyk: čeština
Postavy: muži 6 ženy 2

Ivan Blažek, Oldřich Popek

SORRY, BLANIČTÍ RYTÍŘI

6 m, 2 ž

hudební komedie

Na Václaváku se objeví dva podivně vystrojení muži. Petr a Pavel. Tvrdí o sobě, že jsou blaničtí rytíři, které Václav poslal na průzkum, aby zjistili, zda je v Čechách ještě někdo vůbec chce. „Průzkumníci“ se rozdělí, sebevědomý Pavel odchází, nejistého Petra zakrátko seberou policisté, vzápětí jej ale policejní komisař přihraje spřátelené bulvární novinářce Zuzaně. Interview s blanickým rytířem je ta pravá náplast, jak zažehlit malér se lživým článkem. O průšvihy ostatně lehkomyslná Zuzana nemá nouzi. Rytíře si nastěhuje do bytu, Petr se rychle zamiluje a přestane se mu stýskat po starých dobrých časech v Blaníku.

Idyla ovšem nemá dlouhého trvání. Napřed je tady nepříliš vydařená tisková konference, pak blamáž u ministra obrany a ke všemu románek se Zuzanou pro Petra skončí dříve, než pořádně začal.

Petr není jediný blanický rytíř, který se potuluje po Praze. Komisař má pro Zuzanu překvapení, policie vypátrala i Pavla, který se zatím stal živoucím maskotem ultranacionalistů. Zuzana má co chtěla, i sexy článek na první straně.

Oldřich Popek je pražský muzikant a skladatel. S písní Na kopečku v prachu cesty z této hry se v roce 2017 probojoval do semifinále prestižní celosvětové soutěže The UK Songwriting Contest.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz