Sound of Heavy Rain

Titul v originále: Sound of Heavy Rain

Autor: Penelope Skinner
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 1

Penelope Skinner(ová) (Velká Británie)

ZA ZVUKŮ DEŠTĚ (THE SOUND OF HEAVY RAIN)

přeložila Magdaléna Zelenková

2 m, 2 ž

Nejnovější hra mladé britské dramatičky začíná situací jako vystřiženou z detektivek americké drsné školy: Soukromého detektiva vyhledá v jeho upadající kanceláří dívka v nesnázích. Maggie Brownová, povoláním sekretářka, postrádá svoji spolubydlící Foxie, a to přesně od večera, kdy sama oznámila své zasnoubení. Mnoho o dívce neví, jen to, že se živila jako zpěvačka v nočním klubu v Soho. Detektiv Dabrowski, který má problémy s alkoholem a v jeho snových představách se zmizelá dívka objevuje v podobě jeho bývalé přítelkyně Lou, zjistí, že Foxie O´Hara z inkriminovaného klubu zmizela rovněž v den, kdy ji pohřešila Maggie. Z kamerového záznamu usoudí, že její zmizení má na svědomí muž jménem Graham, který se posléze objeví i v Maggiině bytě – aby tam zametl stopy? K Dabrowského překvapení však tvrdí, že Foxie žije, jen změnila působiště. A detektiv skutečně uvidí večer Foxie, živou a zdravou v jiném nočním klubu. A Foxie mu pak předloží svoji verzi příběhu, v níž nechybí Maggiin bohatý snoubenec, jeho averze vůči Foxie a Foxiino tajemství, které musí před Maggii zůstat skryto… Příběh, v němž si nikdo není zcela jist identitou druhých, ale ani svou vlastní, završuje setkání Dabrowského se skutečnou Lou, která se alespoň v jeho případě pokusí učinit konec všem iluzím.

Hra měla premiéru v listopadu 2011 jako součást sezóny sdružení Paines Plough v Roundabout Theatre v Shefieldu a v roce 2012 měla první turné po Británii.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz