Spoiled

Titul v originále: Spoiled

Autor: Simon Gray
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 2

Simon Gray (Velká Británie)

SPOILED

3 m, 2 ž

Richard doučuje svého studenta Donalda na pondělní zkoušku z Francouzštiny. Donald je ze zkoušky nervózní a zbývá mu poslední termín. Richard proto pozve Donalda, aby s ním a s jeho ženou Joannou strávil víkend, že budou mít na doučování víc času. Těhotná Joanna není příliš nadšená, cítí se manželem zanedbávaná.

U Richarda se staví Les, který tu hledá Donalda, byli domluvení, že spolu půjdou na kolo. Richard se pak Donalda vyptává na jeho a Lesovo přátelství. Donald vypráví, že plánují společnou cestu do Paříže. Richard Donalda před Lesem varuje, řekne mu, že když byl Les vyloučen ze školy, jedním z důvodů byla jeho homosexualita. Donald je šokován. Při následujícím setkání se s Lesem pohádá a výlet do Paříže si rozmyslí. Mezitím se během doučování sbližuje s Richardem, který mu věnuje podstatně víc pozornosti než své těhotné ženě. Joanně jejich oboustranná náklonnost neunikne. Víkend končí, Richard dá před zkouškou Donaldovi pro štěstí svůj slovník a Donald odchází s pláčem, protože další doučování se konat nebude.


jabo

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz