Stardust

Titul v originále:

Žánr: muzikál
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 9 ženy 9

Peter Quilter (Velká Británie)

STARDUST (HVĚZDNÝ PRACH)

9 m, 9 ž

hra se zpěvy / muzikál

Roky 1955 a 1956 znamenaly pro Las Vegas mnoho. Frank Sinatra vystupoval ve slavném The Sands Hotelu, Judy Garland a Marlene Dietrich po vystoupení posedávaly v baru. Elvise Presleyho publikum vypískalo. Pořádaly se atomové večírky, kdy ze střech luxusních hotelů hosté pozorovali probíhající zkušební odpaly amerických atomových zbraní v nevadské poušti. Popíjely se atomové drinky a nosily speciální atomové účesy. Báječný, blyštivý svět Las Vegas nikdy nebyl úchvatnější – jen kdyby i sebevětší star tmavé pleti nemusela do hotelu vstupovat zadním vchodem...

Hra Petera Quiltera zachycuje fascinující atmosféru Las Vegas poloviny padesátých let. Jednotlivé výjevy, které spolu ne vždy přímo souvisejí, se skládají do celkového obrazu doby jako součásti velkolepé mozaiky.

Hra počítá s rozsáhlou výpravou, kostýmy i maskami. Jednotlivé výstupy prokládají hudební výstupy hvězd, které jsou neoddělitelnou součástí dramatu.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz