Starý holky

Titul v originále: Starý holky

Žánr: tragikomedie
Jazyk: čeština
Postavy: muži 1 ženy 3

Dramatická hříčka o dvojici žen - třicátnic, která se spontánně rozhodnout vyjet na výlet s přespáním do známého skalního městečka Drábské světničky, na vrch Mužský. Cestou řeší různé problémy a strasti typické pro jejich věk, opijí se, a když na Mužském padne noc, dostanou i strach. Cestou navíc potkají zraněného mladého polského horolezce, s nímž jedna z nich odejde pro pomoc. Horolezec ji však začne svádět, což ženu poněkud vyvede z míry, a když mladík začne být agresivní, shodí ho ze židle a mladík ztratí vědomí… Druhá z žen mezitím potká v temném lese svou matku (či je to jen přelud?). A do toho všeho se nade vším vznáší přízrak tamního rozpadlého Píčova statku, který kdysi majiteli vzali komunisté.

Střízlivějící ženy se opět šťastné sejdou, na jejich tábořiště přichází mladý policista (stejný herec jako horolezec), který jim oznámí, že opodál nalezený horolezec je mrtvý. Nic se však neprovalí, a tak končí tento bizarní a napínaný výlet dvou akčích žen.

Vtipnou hru uvedlo 3D Company v Žižkovském divadle J.Cimrmana v lednu 2018.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz