Stereophonic

Titul v originále: Stereophonic

Autor: David Adjmi
Žánr: hra, tragikomedie, hra se zpěvy
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 2

STEREOPHONIC (Stereophonic)

hra o fiktivní kapele

Hra amerického dramatika s hudbou Willa Butlera ze skupiny Arcade Fire. Hra sleduje fiktivní rockovou kapelu na prahu slávy, která se v letech 1976-1977 potýká s nahráváním nového alba, hra se snaží přiblížit trable, ale i extázi tvorby v hudebním studiu. Začínající rocková kapela, kterou možná čeká nečekaná a rychlá sláva, musí čelit zdrcujícímu tlaku uvnitř i zvenčí – při nahrávání nového alba se může ocitnout na pokraji hvězdné slávy, ale tlak může rovněž způsobit rozpad kapely. Hra tak vtahuje diváka do intimního prostředí nahrávacího studia, aby se mohli s nadhledem ponořit do procesu nahrávání.

Hra měla premiéru v roce 2023 v divadle Playwrights Horizons a v roce 2024 byla přenesena na Broadway do John Golden Theatre, což vzbudilo příznivý ohlas publika i kritiků, kteří hudební materiál přirovnali ke skutečné skupině Fleetwood Mac a jejímu albu Rumours z roku 1977, stejně jako k seriálu Daisy Jones and the Six (2023). Inscenace se zapsala do historie jak nejvíce nominovaná hra na cenu Tony (13 nominací) - získala např. nominace za nejlepší hru a režii, za nejlepší ženský herecký výkon i za nejlepší mužský herecký výkon.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz