Still Life With Booze

Titul v originále:

Autor: Alexander Barnett
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 8

Alexander Barnett (USA)

STILL LIFE WITH BOOZE (ZÁTIŠÍ S CHLASTEM)

8 m

jednoaktovka / komedie

Paříž konce 19. století: největší moderní malíři se setkávají v obchodě s malířskými potřebami, kde je možné vyměnit tubičku barvy za hotové plátno. Zatímco se Toulouse-Lautrec vychloubá svým bujarým třítýdenním pobytem v bordelu a snaží se všechny opít silným a tajemným likérem, van Gogh splácí své druhy čerstvě dokončenými obrazy. Seurat vykládá o neoimpresionismu a pointilismu, Pissarro a Gauguin se mu posmívají a Signac prosazuje vlastní teorie. Diskuze se stává vášnivější a vášnivější, malíři jsou s rostoucí hladinou alkoholu v krvi zarputilejší a v majiteli obchodu s výtvarnými potřebami se vzdouvá touha svrhnout buržoasii.

Hra vtipně komentuje umělecké neshody několika hlavních představitelů moderní malby, jejichž originální přístup k umění nenávratně změnil umělecký svět a dodnes rezonuje s širokou kulturní veřejností.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz