Struggling Truths

Titul v originále: Struggling Truths

Autor: Peter Mellencamp
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 7 ženy 4

Peter Mellencamp

STRUGGLING TRUTHS (Zápas pravd)

11 herců, z toho 1 - 4 ženy

Hra uvedená poprvé v Los Angeles v létě roku 1990 je svéráznou kronikou moderních dějin Tibetu, které na rozdíl od většiny ostatního světa započaly až v polovině našeho století čínskou intervencí. Prostřednictvím proteovského vypravěče (stěhování duší!) Sangsanga se stáváme účastníky příběhů lámy Dordjeho a jeho sestry, maoistky Rinchen, které osud zavane do rozdílných světonázorových a politických táborů, a spolu s ostatními hrdiny (jedním z nejdůležitějších je i současný dalajláma) se zamýšlíme formou exotickou a zároveň blízkou svým humorem nad stále aktuálními otázkami ideologie a jejích proměn, politického násilí a platnosti pojmů jako jsou tradice, společenský pokrok a cena, kterou zaň platíme.

Dráždivou příchuť dodávají dialogům bezděčné podobnosti (i fatální rozdíly) mezi oběma bojujícími myšlenkovými systémy - buddhismem velké cesty a maoistickým výkladem marxismu, jakož pochopitelně i analogie mezi naší a tibetskou historickou zkušeností.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz