Student Body

Titul v originále:

Autor: Frank Winters
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 7

Frank Winters (USA)

STUDENT BODY (STUDENTSKÁ RADA)

3 m, 7 ž

Skupina středoškoláků se za chladné bouřlivé noci setkává v potemnělém školním divadle. Sarah svolala své přátele, protože se potřebuje poradit. Po večírku, který se minulý týden konal v domě jejích rodičů, našla na kameře znepokojivé video. Nahrávka zachytila souložící pár, který obklopuje skupina pozorovatelů. Nedá se s určitostí říct, jestli je dívka při vědomí.

Stejně jako ve hře Dvanáct rozhněvaných mužů se studenti se pustí do disputace, ve které nejdřív jasně vítězí většina, která chce video postoupit policii. Postupně se ale od tohoto řešení odklánějí, když se zjišťuje, že jsou do věci zataženi jejich nejlepší kamarádi, sourozenci nebo přítelkyně. Máme zde zastánce tvrdé linie, který za každou cenu žádá spravedlnost, máme zde relativistu, který tvrdí, že provokativní oblečení je poloviční omluvenkou sexuálnímu násilníkovi. Máme zde i očité svědkyně, z nichž jedna je přesvědčená, že šlo o krásný akt lásky, a druhou, která říká, že se bála cokoli říct, ale bylo to strašné.

Nečekaný problém prověřuje pevnost jejich postojů i jejich vzájemných vztahů.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz