Stuff

Titul v originále:

Žánr: tragikomedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 2

Michael McKeever (USA)

STUFF (BLBOSTI)

2 m, 2 ž

tragikomedie

Komorní tragikomedie se odehrává v druhém patře domu v Harlemu, v obýváku, v letech 1929 a 1947. Sourozenci Homer a Langley Collyerovi se narodili do pozlaceného bohatého světa, jsou typickým příkladem amerického snu – měli peníze a byli úspěšní a šťastní. Ani si neuvědomují, že jejich zkreslené vidění světa sociálních výsad jim zcela znemožňuje vyrovnat se s realitou dvacátého století, jež se překotně vyvíjí venku v ulicích. A že jejich životní příběh odehrávající se v Harlemu a plný vzpomínek, se jim stal i vězením.

Tragikomedie popisuje s humorem a pochopením fascinující úpadek dvou Američanů, svým způsobem jakýchsi poustevníků, od ztráty milované matky v roce 1929 až po vlastní absurdní smrt o dvě desetiletí později. Sourozenci se navzájem dojemně podporují a milují, ale kvůli zklamání z neustále se měnícího světa venku žijí pouze za zdmi svého domova, kde na ně ale paradoxně číhají jejich vnitřní strachy a úzkosti.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz