Stupid Fucking Bird

Titul v originále:

Autor: Aaron Posner
Žánr: tragikomedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 4 ženy 3

Aaron Posner (USA)

STUPID FUCKING BIRD (PODĚLANEJ PTÁK)

4 m, 3 ž

tragikomedie

Jo ale moment! Kde tu má bejt katarze? Je to snad činohra nebo co, žejo, takže se vám všem musí dostat nějaký tý katarze, jinak budete chtít vrátit všechny podělaný prachy. No tak kde je katarze? Neviděl jste někdo katarzi? Nezapomněli jsme ji přivézt, že ne?!?! JE TU TEDA K MÁNÍ TROŠKA ZASRANÝ KATARZE NEBO NE?!?!?

Americký dramatik Aaron Posner ve své nové hře, kterou na off-Broadwayi s velkým kritickým ohlasem aktuálně uvádí Pearl Theatre, vzal Čechovova Racka a na základě jeho postav a situací napsal novou hru (dle vlastních slov "tak nějak adaptaci"), ve které zaznívají ozvěny původního textu transponované do dnešní doby. Dovedně se tu pracuje s cynismem, ironií, divadlo se prolíná s realitou a hranice se postupně stírají. Věhlasný kritik deníku New York Times Charles Isherwood ve své velice pochvalné recenzi píše o "Čechovovi pro 21. století", o tom, že "Posner hru přepisuje pro dobu, v níž emoce neskrýváme před světem, ale spíš je zveřejňujeme na sociálních sítí, aby je všichni naši ,přátelé' viděli a soucítili s nimi," a že "Posnerova hra je nejbřitčí a nejvtipnější v momentech, kdy nejenom boří vzdálenost mezi Čechovem a dneškem, ale také nás nechává na Čechova zapomenout docela. Nakonec pak vidíme hru a její postavy bez jakéhokoliv filtru a jejich obnažená srdce a ega bezprostředněji a nepříjemněji odrážejí naše vlastní."

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz