Suicide, Incorporated

Titul v originále: Suicide, Incorporated

Autor: Andrew Hinderaker
Žánr: černá komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 6

Andrew Hinderaker (USA)

SUICIDE, INCORPORATED (SEBEVRAŽDA a.s.)

6 m

černá komedie

Výběrové řízení v malé firmě. Majitel Scott zpovídá Jasona, mladého muže, který má praxi textaře pro pohlednicové vydavatelství Hallmark. Jeho specialitou jsou lístky k narozeninám. Nové místo by pro něho bylo „výzvou“ – teprve postupně ale zjistíme, že Scottova firma byla založena, aby zaplnila volné místo na trhu ve zvláštním oboru: jeho textaři za úplatu a na přání píší sebevrahům dokonalé dopisy na rozloučenou. Ukáže se ovšem, že Scottova nedůvěra k Jasonovi nebyla tak zcela neoprávněná: Jason má skrytý motiv, proč o místo usiluje. Trpí traumatem ze sebevraždy svého bratra, a tak pracuje i v lince důvěry pro potenciální sebevrahy. Angažmá ve Scottově firmě chápe jako příležitost odvrátit další lidi od nezvratného činu.

Jeho prvním případem se má stát Norm, muž, který přišel o ženu i o práci. Mezi Scottem (i on má ke svému cynickému podnikání utajený motiv v podobě traumatu z někdejší ztráty rodičů) a Jasonem vzplane zprvu skrytý a později otevřený souboj o Normův život. Jasonovi se nakonec podaří proniknout až k příčinám Normova selhání a zároveň pochopí, že i on sám potřebuje pomoc. Hra o křehkosti mužské duše.

Premiéra v červnu 2010 v chicagském Gift Theatre.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz