Sunday on the Rocks

Titul v originále: Sunday on the Rocks

Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: ženy 4

Theresa Rebeck(ová) (USA)

SUNDAY ON THE ROCKS (NEDĚLE NA ÚTESECH)

4 ž

Čtyři třicátnice spolu bydlí v pronajatém domě. V neděli ráno najde Gayle Elly, jak si k snídani dává skotskou s ledem. Elly zjistila, že je těhotná, a uvažuje o potratu, protože si uvědomila, že svého partnera, Rogera, nemiluje. Ke Gayle a Elly se přidá Jen a tak tři spolubydlící snídají na terase skotskou, zatímco čtvrtá, Jessica, je na mši. Toho zbývající tři využijou a proberou Jessičin soukromý život i politické názory. S jejím křesťanským "sex až po svatbě" a antikapitalistickým bojkotem Campbellových polévek nemají nic společného a napadne je, že se odstěhují. Roger telefonicky požádá Elly o ruku a ona ho odmítne.Potom vyvolávají duchy, Elly potřebuje radu své matky, která zemřela při autonehodě. Z těhotenství je vyděšená a neví, co má dělat. Jen jí doporučuje dát dítě k adopci, děti jsou teď výhodný obchod. Jen se sama jako koncipientka s takovými případy setkává. Jessica jí povzbuzuje, aby dítě vychovala, že jí všichni pomůžou. Jen odjede řešit s Richardsonem partnerské spory a vrátí se zbitá. Spolubydlící se pohádají tak, že Elly vytáhne na Jessicu nůž. Jessica se sbalí a opouští dům. Gayle a Elly odvádějí Jen do nemocnice.

Hra ukazuje tápání nezralých třicátnic, ztracených, které si nevědí rady a odmítají převzít odpovědnost dospělých za vlastní život. Autorka ve hře říká, že Amerika je národem profesionálních adolescentů.

jabo

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz